Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.5" 720x1600 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 720 x 1600 px (6.50") 270 ppi ∼82.4% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 9.0 Pie |
| Yonga seti | MediaTek Helio P35 MT6765 Processor clock: 2.30 GHz Number of cores: 8 GPU: PowerVR GE8320 @680 MHz |
| RAM | 6 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 128 GB, 128 GB 64 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.230 mAh |
| Boyutlar | 163.90 x 75.50 x 8.30 mm |
| Ağırlık | 180.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Lake Green Fantasy White Mystery Black |