| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 1080x2412 |
|---|
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 240 Hz 1080 x 2412 px (6.70") 394 ppi max. luminance 1200 nitów [cd/m²] ∼89.4% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 7300 MT6878 Processor clock: 2.50 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G615 MC2 |
|---|
| RAM | 12 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.000 mAh |
|---|
| Boyutlar | 161.50 x 74.85 x 7.67 mm |
|---|
| Ağırlık | 186.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: New Year Red Rock Black Quartz White Sandstone Purple |