Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2024 |
|---|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 1920x2412 |
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 240 Hz 1920 x 2412 px (6.70") 459 ppi max. luminance 1100 nitów [cd/m²], 100% sRGB, 100% DCI-P3 ∼117.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 14 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 7050 MT6877TT Processor clock: 2.60 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G68 MC4 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Şarj | 67 W |
| Boyutlar | 161.10 x 74.70 x 7.54 mm |
| Ağırlık | 177.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Ocean Blue Lava Red |