Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.8" 120Hz 1080x2520 |
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1080 x 2520 px (6.80") 403 ppi |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 9200 Processor clock: 3.05 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Immortalis-G715 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
| Batarya | 4.300 mAh |
| Boyutlar | 166.40 x 75.80 x 7.79 mm |
| Ağırlık | 198.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Moonlight Muse Mist Rose Mirror Night |