Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 6.67" 120Hz 720x1604 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 240 Hz 720 x 1604 px (6.67") 264 ppi max. luminance 1000 nitów [cd/m²], 100% sRGB, 88% DCI-P3 ∼84.9% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 15 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6300 MT6835T Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 6.000 mAh |
| Şarj | 45 W |
| Boyutlar | 165.71 x 76.24 x 7.99 mm |
| Ağırlık | 194.00 g Buy case |