Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2019 |
|---|---|
| Ekran | 6.4" 1080x2340 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors 1080 x 2340 px (6.40") 403 ppi ∼86.4% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 9.0 Pie |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 710 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 616 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
| Batarya | 3.765 mAh |
| Boyutlar | 156.60 x 74.30 x 9.00 mm |
| Ağırlık | 185.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Zielony Czarny Fioletowy Różowy |