Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 1080x2412 |
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1080 x 2412 px (6.70") 394 ppi ∼89.2% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 778G SM7325 Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 642L |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | 256 GB |
| Batarya | 4.600 mAh |
| Boyutlar | 163.20 x 74.20 x 7.89 mm |
| Ağırlık | 185.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Silvery Grey Glossy Purple |