Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2024 |
|---|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 1080x2412 |
| Panel | Color / OLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 240 Hz 1080 x 2412 px (6.70") 394 ppi max. luminance 900 nitów [cd/m²], 100% sRGB, 100% DCI-P3 ∼88.9% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 14 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 7050 MT6877TT Processor clock: 2.60 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G68 MC4 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Şarj | 67 W |
| Boyutlar | 162.00 x 75.00 x 7.60 mm |
| Ağırlık | 177.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Coral Purple Dark Green |