Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.4" 1080x2400 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors 1080 x 2400 px (6.40") 411 ppi ∼84.2% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | MediaTek Helio P90 MT6779 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: IMG PowerVR GM9446 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.025 mAh |
| Boyutlar | 160.20 x 73.30 x 7.90 mm |
| Ağırlık | 170.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Sky White Auroral Blue Midnight Black |