Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.55" 90Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2400 px (6.55") 402 ppi ∼89.5% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 765G SM7250-AB Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 620 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | 256 GB |
| Batarya | 4.000 mAh |
| Boyutlar | 159.60 x 72.50 x 7.60 mm |
| Ağırlık | 172.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Space Black Galactic Blue Green Glitter |