Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2021 |
|---|---|
| Ekran | 6.4" 90Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2400 px (6.40") 411 ppi ∼84.7% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 11 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 765G SM7250-AB Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 620 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 128 GB |
| Batarya | 2.150 mAh |
| Boyutlar | 159.10 x 73.40 x 7.90 mm |
| Ağırlık | 172.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Niebieski Starry Black Galactic Silver |