| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.82" 120Hz 1440x3168 |
|---|
| Panel | Color / LTPO AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1440 x 3168 px (6.82") 510 ppi max. luminance 4500 nitów [cd/m²], 100% DCI-P3 ∼90.7% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite SM8750-AB Processor clock: 4.32 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 830 |
|---|
| RAM | 24 GB |
|---|
| Depolama | Available in 3 variants: 1000 GB 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.000 mAh |
|---|
| Şarj | 100 W |
|---|
| Boyutlar | 162.90 x 76.50 x 8.50 mm |
|---|
| Ağırlık | 213.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 3 variants: Black Eclipse Arctic Dawn Midnight Ocean |