Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2018 |
|---|---|
| Ekran | 6.28" 1080x2280 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors 1080 x 2280 px (6.28") 402 ppi ∼83.9% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 8.1 Oreo |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 845 Processor clock: 2.80 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 630 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 256 GB 64 GB |
| Batarya | 3.300 mAh |
| Boyutlar | 155.70 x 75.35 x 7.75 mm |
| Ağırlık | 177.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Silk White Midnight Black Mirror Black Red |