| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.78" 120Hz 1264x2780 |
|---|
| Panel | Color / LTPO AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1264 x 2780 px (6.78") 450 ppi max. luminance 4500 nitów [cd/m²], 100% DCI-P3 ∼91.2% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 SM8650 Processor clock: 3.30 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 750 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.000 mAh |
|---|
| Şarj | 80 W |
|---|
| Boyutlar | 161.72 x 75.77 x 8.02 mm |
|---|
| Ağırlık | 206.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 2 variants: Nebula Noir Astral Trail |