Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2021 |
|---|---|
| Ekran | 6.55" 120Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 120 Hz 1080 x 2400 px (6.55") 402 ppi |
| İşletim sistemi | Android 11 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 888 SM8350 Processor clock: 2.84 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 660 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
| Batarya | 4.500 mAh |
| Ağırlık | Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Winter Mist Arctic Sky Astral Black |