| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.8" 144Hz 720x1570 |
|---|
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 144 Hz, Touch sampling rate 180 Hz 720 x 1570 px (6.80") 254 ppi max. luminance 1200 nitów [cd/m²] contrast 1500:1, 83% NTSC ∼87.3% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6300 MT6835T Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
|---|
| RAM | 8 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
|---|
| Batarya | 7.000 mAh |
|---|
| Şarj | 60 W |
|---|
| Boyutlar | 166.07 x 77.93 x 8.28 mm |
|---|
| Ağırlık | 212.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 3 variants: Aqua Blue Marine Blue Maroon Red |