| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.78" 120Hz 1264x2780 |
|---|
| Panel | Color / LTPO AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1264 x 2780 px (6.78") 450 ppi max. luminance 6500 nitów [cd/m²] contrast 6000000:1, 120% DCI-P3 ∼89.5% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite SM8750-AB Processor clock: 4.32 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 830 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.500 mAh |
|---|
| Boyutlar | 162.45 x 76.89 x 8.55 mm |
|---|
| Ağırlık | 222.80 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 3 variants: Star Trail Titanium Mars Biały |