Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2022 |
|---|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 1440x3216 |
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1440 x 3216 px (6.70") 526 ppi ∼88.6% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 12 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SM8450 Processor clock: 3.00 GHz GPU: Adreno 730 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 256 GB 512 GB |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Boyutlar | 163.20 x 74.70 x 8.18 mm |
| Ağırlık | 199.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Paper White Paper Green Steel Black Titanium Blue |