Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2026 |
|---|---|
| Ekran | 6.57" 120Hz 1080x2372 |
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 240 Hz 1080 x 2372 px (6.57") 397 ppi max. luminance 4200 nitów [cd/m²], 100% sRGB, 100% DCI-P3 ∼88.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 16 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6400 Processor clock: 2.50 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 7.000 mAh |
| Şarj | 60 W |
| Boyutlar | 158.30 x 75.13 x 8.10 mm |
| Ağırlık | 183.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: White Swan Black Cloud |