Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2021 |
|---|---|
| Ekran | 6.43" 120Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / Super AMOLED 16,7 millions colors, 120 Hz 1080 x 2400 px (6.43") 409 ppi ∼85.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 11 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 778G SM7325 Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 642L |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
| Batarya | 4.300 mAh |
| Boyutlar | 159.20 x 73.50 x 8.70 mm |
| Ağırlık | 178.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Czarny Biały Szary |