| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.74" 90Hz 720x1600 |
|---|
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 90 Hz, Touch sampling rate 180 Hz 720 x 1600 px (6.74") 260 ppi max. luminance 560 nitów [cd/m²] ∼85.5% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 14 |
|---|
| Yonga seti | Unisoc Tiger T612 T7225 Processor clock: 1.80 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali G57 @650 MHz |
|---|
| RAM | 8 GB |
|---|
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 256 GB 64 GB Buy memory card |
|---|
| Batarya | 5.000 mAh |
|---|
| Boyutlar | 167.26 x 76.67 x 7.84 mm |
|---|
| Ağırlık | 187.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 2 variants: Voyage Blue Marble Black |