| Çıkış yılı | 2026 |
|---|
| Ekran | 6.8" 144Hz 1280x2800 |
|---|
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 144 Hz, Touch sampling rate 240 Hz 1280 x 2800 px (6.80") 453 ppi max. luminance 6500 nitów [cd/m²], 105% DCI-P3 ∼90.8% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 16 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 7400 Processor clock: 2.60 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G615 MC2 |
|---|
| RAM | 12 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
|---|
| Batarya | 10.001 mAh |
|---|
| Boyutlar | 163.23 x 76.15 x 9.08 mm |
|---|
| Ağırlık | 219.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 3 variants: TransSilver TransOrange TransBlue |