Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.44" 90Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / Super AMOLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2400 px (6.44") 409 ppi ∼84.8% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 865 Processor clock: 2.84 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 650 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.200 mAh |
| Boyutlar | 158.96 x 74.24 x 8.90 mm |
| Ağırlık | 205.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Moss Green Rust Red |