| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.7" 144Hz 1220x2712 |
|---|
| Panel | Color / P-OLED 1,07 billions colors, 144 Hz, Touch sampling rate 360 Hz 1220 x 2712 px (6.70") 444 ppi max. luminance 2000 nitów [cd/m²], 100% DCI-P3 ∼92.8% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 14 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 SM7550-AB Processor clock: 2.63 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 720 |
|---|
| RAM | 12 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 4.500 mAh |
|---|
| Şarj | 125 W |
|---|
| Boyutlar | 161.23 x 72.40 x 8.19 mm |
|---|
| Ağırlık | 186.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 5 variants: Black Beauty Luxe Lavender Moonlight Pearl Caneel Bay Vanilla Cream |