Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.67" 165Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / P-OLED, 165 Hz 1080 x 2400 px (6.67") 395 ppi ∼90.1% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SM8550-AB Processor clock: 3.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.600 mAh |
| Boyutlar | 161.16 x 74.00 x 8.59 mm |
| Ağırlık | 199.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Interstellar Black Lunar Blue |