Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.55" 144Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / P-OLED 16,7 millions colors, 144 Hz 1080 x 2400 px (6.55") 402 ppi ∼90.8% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 8020 MT6891 Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G77 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
| Batarya | 4.400 mAh |
| Boyutlar | 158.43 x 71.99 x 7.49 mm |
| Ağırlık | 167.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Eclipse Black Nebula Green Lunar Blue Viva Magenta |