Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2022 |
|---|---|
| Ekran | 6.28" 120Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / P-OLED 16,7 millions colors, 120 Hz 1080 x 2400 px (6.28") 419 ppi ∼87.5% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 12 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 695 SM6375 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 619 @840 MHz |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
| Batarya | 4.020 mAh |
| Boyutlar | 152.90 x 71.20 x 7.75 mm |
| Ağırlık | 155.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Aqua Foam Very Peri Ice Palace Black Onyx |