Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2022 |
|---|---|
| Ekran | 6.67" 144Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / P-OLED 1,07 billions colors, 144 Hz 1080 x 2400 px (6.67") 395 ppi ∼90.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 12 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SM8475 Processor clock: 3.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 730 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 256 GB 512 GB |
| Batarya | 4.610 mAh |
| Boyutlar | 161.76 x 73.50 x 8.39 mm |
| Ağırlık | 198.50 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Interstellar Black Starlight White |