| Çıkış yılı | 2023 |
|---|
| Ekran | 6.55" 144Hz 1080x2400 |
|---|
| Panel | Color / P-OLED 1,07 billions colors, 144 Hz 1080 x 2400 px (6.55") 402 ppi ∼90.1% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 13 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 7030 Processor clock: 2.50 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G610 MC3 |
|---|
| RAM | 12 GB |
|---|
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 256 GB 512 GB Buy memory card |
|---|
| Batarya | 5.000 mAh |
|---|
| Boyutlar | 159.63 x 71.99 x 7.79 mm |
|---|
| Ağırlık | 170.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: Caneel Bay Black Beauty Soothing Sea Peach Fuzz |