Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2024 |
|---|---|
| Ekran | 6.72" 120Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / IPS TFT, 120 Hz 1080 x 2400 px (6.72") 392 ppi ∼86.6% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6020 MT6833 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4 GB |
| Depolama | 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Şarj | 33 W |
| Boyutlar | 165.60 x 76.00 x 7.99 mm |
| Ağırlık | 193.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Cyan Sparkle Black Satin |