Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.44" 90Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2400 px (6.44") 409 ppi ∼86.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 765G SM7250-AB Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 620 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.115 mAh |
| Boyutlar | 158.30 x 73.30 x 8.20 mm |
| Ağırlık | 184.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Gray Ash Gray Onyx Blue Marble |