Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.72" 120Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / IPS TFT, 120 Hz 1080 x 2400 px (6.72") 392 ppi ∼86.7% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 695 SM6375 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 619 @840 MHz |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Boyutlar | 165.50 x 76.00 x 8.30 mm |
| Ağırlık | 195.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Chromatic Gray Pastel Lime |