Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.31" 120Hz 1116x2484 |
| Panel | Color / LTPO AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1116 x 2484 px (6.31") 432 ppi ∼85.4% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SM8550-AB Processor clock: 3.36 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno |
| RAM | 16 GB |
| Depolama | 512 GB |
| Batarya | 4.805 mAh |
| Boyutlar | 153.40 x 73.30 x 11.90 mm |
| Ağırlık | 245.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Emerald Dusk Voyager Black |