Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 13.2" 144Hz 2400x3392 |
| Panel | Color / LTPS TFT 68,7 billions colors, 144 Hz, Touch sampling rate 540 Hz 2400 x 3392 px (13.20") 315 ppi max. luminance 900 nitów [cd/m²], 98% DCI-P3, 96% NTSC ∼87.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 15 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite SM8750-AB Processor clock: 4.32 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 830 |
| RAM | 16 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
| Batarya | 12.140 mAh |
| Şarj | 80 W |
| Boyutlar | 289.61 x 209.66 x 5.97 mm |
| Ağırlık | 675.00 g Buy case |
| Renkler | Storm Blue |