Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.44" 1080x2400 |
| Panel | Color / Super AMOLED 16,7 millions colors 1080 x 2400 px (6.44") 409 ppi ∼84.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 865 Processor clock: 2.80 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 650 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | 128 GB, 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.440 mAh |
| Boyutlar | 158.51 x 74.90 x 9.16 mm |
| Ağırlık | 214.50 g Buy case |