| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.74" 90Hz 720x1600 |
|---|
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 90 Hz 720 x 1600 px (6.74") 260 ppi max. luminance 1000 nitów [cd/m²], 70% NTSC ∼85.2% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6300 MT6835T Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
|---|
| RAM | 8 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
|---|
| Batarya | 6.000 mAh |
|---|
| Boyutlar | 167.30 x 76.95 x 8.19 mm |
|---|
| Ağırlık | 202.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 2 variants: Titanium Gold Prism Blue |