Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2022 |
|---|---|
| Ekran | 6.44" 90Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2400 px (6.44") 409 ppi ∼88.0% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 12 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 920 Processor clock: 2.50 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G68 MC4 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
| Batarya | 4.200 mAh |
| Boyutlar | 157.20 x 72.42 x 7.55 mm |
| Ağırlık | 181.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Sunshine Gold Stardust Black |