| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.59" 120Hz 1260x2750 |
|---|
| Panel | Color / LTPS AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1260 x 2750 px (6.59") 459 ppi max. luminance 5000 nitów [cd/m²] contrast 8000000:1, 100% DCI-P3 ∼90.6% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 16 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 SM8635 Processor clock: 3.01 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 735 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.500 mAh |
|---|
| Boyutlar | 157.52 x 74.33 x 7.59 mm |
|---|
| Ağırlık | 197.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: Confession Yoyo Blue Inspiration Purple Deep Space Black |