| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.67" 120Hz 1260x2800 |
|---|
| Panel | Color / LTPS AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1260 x 2800 px (6.67") 460 ppi max. luminance 5000 nitów [cd/m²] contrast 8000000:1 ∼90.1% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 SM7750-AB Processor clock: 2.80 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 722 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.500 mAh |
|---|
| Boyutlar | 160.21 x 74.39 x 7.49 mm |
|---|
| Ağırlık | 192.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: Peach Pink Mint Green Lemon Yellow Cocoa Black |