| Çıkış yılı | 2021 |
|---|
| Ekran | 6.44" 90Hz 1080x2404 |
|---|
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2404 px (6.44") 409 ppi ∼84.8% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 11 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 800U Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC3 |
|---|
| RAM | 8 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
|---|
| Batarya | 4.000 mAh |
|---|
| Boyutlar | Available in 2 variants: 2 warianty 159.68 x 73.90 x 7.39 mm 4 warianty 159.68 x 73.90 x 7.29 mm |
|---|
| Ağırlık | Available in 2 variants: 177.00 g 176.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 3 variants: Sunset Dazzle Arctic White Dusk Blue |