| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.77" 120Hz 1080x2392 |
|---|
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 120 Hz 1080 x 2392 px (6.77") 388 ppi max. luminance 5000 nitów [cd/m²] contrast 8000000:1 ∼88.8% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 15 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 SM7635 Processor clock: 2.50 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno |
|---|
| RAM | 12 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
|---|
| Batarya | 7.300 mAh |
|---|
| Boyutlar | 163.40 x 76.40 x 7.89 mm |
|---|
| Ağırlık | 199.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 2 variants: Emerald Blaze Phantom Grey |