Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 6.77" 120Hz 1080x2392 |
| Panel | Color / AMOLED, 120 Hz 1080 x 2392 px (6.77") 388 ppi max. luminance 1800 nitów [cd/m²], 105% DCI-P3 ∼88.8% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 15 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6300 MT6835T Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 256 GB |
| Batarya | 6.500 mAh |
| Boyutlar | 163.77 x 76.28 x 7.79 mm |
| Ağırlık | 197.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Purple Black Gold |