Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 6.77" 120Hz 1080x2392 |
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1080 x 2392 px (6.77") 388 ppi max. luminance 5000 nitów [cd/m²] contrast 8000000:1, 100% DCI-P3 ∼88.1% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 15 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 SM7750-AB Processor clock: 2.80 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 722 |
| RAM | 16 GB |
| Depolama | 128 GB, 256 GB, 512 GB |
| Batarya | 6.500 mAh |
| Boyutlar | 163.53 x 76.96 x 7.53 mm |
| Ağırlık | 192.00 g Buy case |