| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.78" 120Hz 1260x2800 |
|---|
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1260 x 2800 px (6.78") 453 ppi max. luminance 4500 nitów [cd/m²] contrast 8000000:1, 100% DCI-P3 ∼90.8% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 16 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 9500 MT6993 Processor clock: 4.21 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G1 Ultra MC12 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 3 variants: 1000 GB 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.510 mAh |
|---|
| Şarj | 40 W |
|---|
| Boyutlar | 161.98 x 75.48 x 7.99 mm |
|---|
| Ağırlık | 226.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: Wilderness Brown Free Blue Simple White Pure Black |