| Çıkış yılı | 2025 |
|---|
| Ekran | 6.31" 120Hz 1216x2640 |
|---|
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1216 x 2640 px (6.31") 461 ppi contrast 8000000:1 ∼90.1% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 16 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 9500 MT6993 Processor clock: 4.21 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G1 Ultra MC12 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 3 variants: 1000 GB 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 6.040 mAh |
|---|
| Şarj | 40 W |
|---|
| Boyutlar | 150.57 x 71.92 x 7.95 mm |
|---|
| Ağırlık | 190.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: Lucky Lottery Free Blue Cozy Purple Pure Black |