Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.56" 90Hz 1080x2378 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2378 px (6.56") 398 ppi ∼90.6% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 765G SM7250-AB Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 620 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 256 GB |
| Batarya | 4.315 mAh |
| Boyutlar | 158.46 x 72.80 x 8.04 mm |
| Ağırlık | 181.50 g Buy case |
| Renkler | Alpha Grey |