Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2021 |
|---|---|
| Ekran | 6.56" 120Hz 1080x2376 |
| Panel | Color / AMOLED 16,7 millions colors, 120 Hz 1080 x 2376 px (6.56") 398 ppi ∼90.1% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 11 |
| Yonga seti | Samsung Exynos 1080 Processor clock: 2.80 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G78 MP10 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.200 mAh |
| Boyutlar | 158.57 x 73.24 x 7.59 mm |
| Ağırlık | 178.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Midnight Black Shimmer Blue |