| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.78" 120Hz 1224x2700 |
|---|
| Panel | Color / OLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1224 x 2700 px (6.78") 437 ppi max. luminance 4000 nitów [cd/m²], 100% DCI-P3 ∼90.8% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 14 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 SM8635 Processor clock: 3.00 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 735 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 3 variants: 1000 GB 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 5.200 mAh |
|---|
| Şarj | 100 W |
|---|
| Boyutlar | 163.30 x 75.20 x 8.20 mm |
|---|
| Ağırlık | 199.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: Sky Blue Coral Pink Moon Shadow White Velvet Black |