| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 1200x2664 |
|---|
| Panel | Color / OLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1200 x 2664 px (6.70") 436 ppi max. luminance 4000 nitów [cd/m²], 100% DCI-P3 ∼90.0% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 14 |
|---|
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 SM7550-AB Processor clock: 2.63 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 720 |
|---|
| RAM | 16 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
|---|
| Batarya | 5.200 mAh |
|---|
| Şarj | 100 W |
|---|
| Boyutlar | 161.50 x 74.60 x 7.70 mm |
|---|
| Ağırlık | 187.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 4 variants: Moon Shadow White Coral Pink Velvet Black Sky Blue |