Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2016 |
|---|---|
| Ekran | 5.2" 1080x1920 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 1920 px (5.20") 424 ppi ∼72.2% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 6.0.1 Marshmallow |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 950 Processor clock: 2.30 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-T880 |
| RAM | 4 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 32 GB 64 GB Buy memory card |
| Batarya | 3.000 mAh |
| Boyutlar | 145.50 x 71.00 x 7.45 mm |
| Ağırlık | 153.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Blue Midnight Black Pearl White Złoty |